DevCore skänkte 10.000 till Neuro för deras viktiga arbete

Det var dags igen att göra något, för att få världen att bli lite bättre. Vi skänkte därför för andra gången i år, tiotusen kronor till Neuro för deras viktiga arbete. Här kan du läsa mer om detta och tidigare bidrag.

Det hade tagit alldeles för lång tid sedan vi bidrog till välgörenhet, tycket vi, och det var på tiden att vi gjorde något igen. Mot bakgrund av nyligen inträffade händelser inom vår organisation, kände vi att det återigen var tid att ge ett bidrag till just Neuroförbundet.

Vi donerade även tidigare i år tiotusen kronor till Neuro, eftersom de vann vår tävling på LinkedIn i påsk!

Lite om Neuro och varför vi valde just dem:
Neuroförbundet hjälper människor i Sverige som lever med neurologiska diagnoser eller symtom. Neuro ger information, stöd och framtidstro. Deras mål är att personer som lever med neurologiska diagnoser ska ha samma möjligheter och rättigheter som alla andra. Utgångspunkten är att alla har rätt till ett värdigt liv.

 

Vill du veta mer om hur DevCore engagerar sig i välgörenhet?

Sitter du på en idé? Hör gärna av dig så kikar vi närmare på om det kan bli ett samarbete.

 

Behöver du hjälp med webb, CRM, nätverk eller intranät?

Kontakta oss

Fler nyheter & tips

Listan: nya uppdrag och kunder på DevCore – maj 2025

Letar du efter stöd inom webbutveckling, CRM eller IT-säkerhet? Du är inte ensam. Så har vi hjälpt fler företag under maj månad – se nya uppdrag inom Umbraco, Optimizely, Salesforce, Microsoft 365 och IT-säkerhet.

Till nyheten

Microsoft ger DevCore nya kvalitetsstämplar – så hjälper vi företag med Microsoft 365

Är ert Microsoft 365 en perfekt arbetsmiljö? Eller behöver ni förbättra samarbetet? DevCore är nu Solutions Partner inom Modern Work – och specialister på förändringsledning. Två kvalitetsstämplar från Microsoft som visar att vi levererar resultat för våra kunder, både tekniskt och organisatoriskt. Här får du veta hur det skapar affärsnytta även för ditt företag.

Till nyheten

Vi var där: Salesforce Agentforce World Tour Stockholm 2025

Hur används AI-agenter i Salesforce egentligen? På Agentforce World Tour fick vi träffa kunder, höra användarcase – och dyka ner i framtiden för automatisering, kundservice och försäljning. Här är några snabba reflektioner från oss på DevCore!

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser