
Umbraco förvaltning och hosting åt stor svensk organisation inom de gröna näringarna
DevCore förvaltar och vidareutvecklar kundens webbplatser i Umbraco CMS samt står för hosting av webbplatserna.
Bland de nya avtalen nu i februari har vi tagit över förvaltning och löpande support av en del av en svensk organisations webbplatser. Förvaltning omfattar källkodshantering, övervakning, support och förvaltning av webbplatserna.
Webbplatserna drivs i CMS:et Umbraco som brukar kallas världens vänligaste CMS, Umbraco är ett bra alternativ till exempelvis WordPress eller Optimizely, och passar för de flesta verksamheter.
Utöver förvaltning så står DevCore även för trygg hosting av webbplatserna.
Är du nyfiken på vilket CMS som passar din verksamhet bäst?
Är ni i behov av bra hosting?
Fler nyheter & tips

Välkommen Alexander – ny utvecklare i vårt Salesforce-team!
Vi fortsätter att växa inom Salesforce och CRM och välkomnar nu Alexander till teamet! Med flera Salesforce-certifieringar och en bakgrund inom .NET ser han fram emot att hjälpa företag att optimera sina CRM-lösningar. Läs mer om Alexander och hur vi kan stötta er med Salesforce.
Till nyheten
Vi hjälper fler företag i februari - här är listan med nya uppdrag
Vi fortsätter att hjälpa företag att effektivisera och förbättra sina digitala arbetsmiljöer! Under februari har vi fått in nya uppdrag inom SharePoint, Microsoft 365, avtalshantering och IT-säkerhet. Här är en sammanställning:
Till nyheten
Välkommen James – ny SharePoint- och Microsoft 365-specialist på DevCore
Vi välkomnar James till vårt SharePoint-team! Med fokus på intranät och digitala arbetsplatser stärker han upp vårt Microsoft 365-arbete. Läs mer om James och hur vi kan hjälpa er att få ut mer av SharePoint.
Till nyheten