Salesforce och Pardot-implementation för att förenkla hantering av GDPR

DevCore har implementerat mekanismer för att hantera registrering av samtyckespreferenser hos ett globalt logistikföretag i deras resa mot att bli GDPR-kompatibla.

Företaget använder Salesforce CRM och Pardot för att samla in samt hantera viss personlig information och prenumerationspreferenser, företaget har valt en dubbel opt-in process för att säkerställa att samtyckespreferenserna är tydliga.

 

Behöver du hjälp eller vill du veta mer?

Vi är utvecklare och experter.

Kontakta oss

Relaterade kundcase

Snabbare dataintegrationer och bättre kvalitet i Salesforce för hotellföretag

Ett stort företag inom hotell- och restaurangbranschen hade långsamma och felaktiga dataflöden i Salesforce. DevCore moderniserade miljöerna med Platform Events, Data Cloud och nya integrationer – resultatet blev kortare importtider, bättre datakvalitet och en stabil CRM-lösning.

Långsiktigt samarbete med finansföretag – Salesforce som affärsstöd och motor för tillväxt

Ett finansföretag behövde ersätta sitt gamla affärsstödsystem. DevCore byggde en Salesforce-lösning med integrationer, kalkyler, signering och KYC/AML – och blev deras långsiktiga partner.

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser