Nya uppdrag på DevCore

Vi hjälper fler företag i februari - här är listan med nya uppdrag

Vi fortsätter att hjälpa företag att effektivisera och förbättra sina digitala arbetsmiljöer! Under februari har vi fått in nya uppdrag inom SharePoint, Microsoft 365, avtalshantering och IT-säkerhet. Här är en sammanställning:

 

SharePoint Online & Microsoft 365 

Kund: Svensk A-kassa

Konsultstöd och support inom intranät, dokumenthantering, Teams, behörigheter, Power Automate-flöden och mer.

DevCore Avtalshantering

Kund: Bioteknikföretag

Implementering av avtalshantering i SharePoint, eventuell överföring av MS365-licenshantering och framtida automatisering med Syntex.

Migrering från Joomla till SharePoint

Kund: Leverantör av datacenterlösningar 

Skapa en ny struktur och accesshantering för att migrera innehåll från Joomla till SharePoint, bygga ett modernt intranät.

Löpande förvaltning och utveckling i SharePoint & Teams

Kund: Svenskt museum

Analys av informationsdelning, strukturering av lagring, utbildning av superusers och löpande stöd.

IT-drift och WatchGuard-produkter

Kund: Blandade nya kunder

IT-säkerhet, driftsupport och brandväggar, licenser samt accesspunkter.

Är du nyfiken på mer eller letar du efter något specifikt?

Saknar ni rätt IT-lösning eller funderar ni på att byta IT-partner?

Hos oss får ni personlig service, djup expertis och flexibla lösningar – utan onödig merförsäljning.

Vi har lång erfarenhet av att hjälpa företag med webb, CRM, intranät, IT-drift, utveckling och systemintegration.

Kontakta en specialist!

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

Varför fastnar företag för ledningssystemet Core365 Ledning?

När vi håller demos av Core365 Ledning möts vi ofta av positiva reaktioner från kvalitetschefer, verksamhetsansvariga och personer i ledande roller. De märker att det är en lösning som förenklar vardagen, ger struktur åt kvalitetsarbetet och blir en smart investering jämfört med fristående system. <br><br><strong>Men vad är det egentligen som gör att företag fastnar för vårt ledningssystem?</strong> Här är några av de saker som alltid väcker mest intresse när vi visar hur det fungerar i praktiken.

Till nyheten

Får ni ut full effekt av Salesforce? Så undviker ni vanliga fallgropar

Många företag i Sverige har investerat stort i Salesforce. Plattformen är ett av världens främsta CRM-system – rätt uppsatt är det ett affärskritiskt verktyg som stärker sälj, kundservice och marknadsföring. Men utan rätt stöd kan samma system istället upplevas som dyrt, krångligt och underutnyttjat.

Till nyheten

Många företag fastnar med ett halvfärdigt Salesforce – utan att veta att det finns en enklare väg

Salesforce är ett fantastiskt CRM när det fungerar som det ska. Världens främsta faktiskt. Men en del företag i Sverige sitter med en plattform som aldrig riktigt landat i verksamheten. Det är dags att sluta kompromissa – Salesforce är värt det. Med rätt partner blir det en träffsäker investering och ett affärskritiskt verktyg som ingen medarbetare vill leva utan.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser