Ny SharePoint-utvecklare började hos oss idag -Välkommen Liam!

Mycket har hänt inom SharePoint och Microsoft de senaste åren och Liam kommer att bli en del av vårt växande och fantastiska SharePoint-team.

Som sagt, mycket har hänt inom SharePoint och Microsoft de senaste åren, t.ex. har SharePoint-plattformen genomgått en stor förändring och blivit mycket mer effektiv och användarvänlig, Microsoft Teams har växt sig stort och används mer och mer särskilt inom riktigt stora organisationer.

Liam kommer att bli en del av vårt SharePoint-team, ett team som nu växer sig större, SharePoint-utvecklarna hjälper våra kunder med att bygga nya intranät och förvalta befintliga intranät, sedan utvecklar de och bygger applikationer och integrationer. Några av applikationerna är t.ex. avtalshantering och ärendehantering.

Allt detta har resulterat i ett större behov från kunder och företag att få hjälp av våra SharePoint-specialister och Microsoft 365-konsulter, främst inom intranät, teams, Outlook, Azure, Office, integrationer och nya SharePoint-applikationer.

 

Med resultatet att vi behöver fler kompetenta människor till teamet. 💪 Med detta vill vi hälsa Liam välkommen och vi hoppas på att han skall trivas hos oss! 😊

 

Vill du veta hur vi kan hjälpa ditt företag med SharePoint?

Eller söker du jobb?

Kontakta oss

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

Varför fastnar företag för ledningssystemet Core365 Ledning?

När vi håller demos av Core365 Ledning möts vi ofta av positiva reaktioner från kvalitetschefer, verksamhetsansvariga och personer i ledande roller. De märker att det är en lösning som förenklar vardagen, ger struktur åt kvalitetsarbetet och blir en smart investering jämfört med fristående system. <br><br><strong>Men vad är det egentligen som gör att företag fastnar för vårt ledningssystem?</strong> Här är några av de saker som alltid väcker mest intresse när vi visar hur det fungerar i praktiken.

Till nyheten

Får ni ut full effekt av Salesforce? Så undviker ni vanliga fallgropar

Många företag i Sverige har investerat stort i Salesforce. Plattformen är ett av världens främsta CRM-system – rätt uppsatt är det ett affärskritiskt verktyg som stärker sälj, kundservice och marknadsföring. Men utan rätt stöd kan samma system istället upplevas som dyrt, krångligt och underutnyttjat.

Till nyheten

Många företag fastnar med ett halvfärdigt Salesforce – utan att veta att det finns en enklare väg

Salesforce är ett fantastiskt CRM när det fungerar som det ska. Världens främsta faktiskt. Men en del företag i Sverige sitter med en plattform som aldrig riktigt landat i verksamheten. Det är dags att sluta kompromissa – Salesforce är värt det. Med rätt partner blir det en träffsäker investering och ett affärskritiskt verktyg som ingen medarbetare vill leva utan.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser