Nytt avtal: Utveckling och förvaltning av Umbraco-sajter till hälsoorganisation

Uppdraget innebär löpande support, förvaltning och vidareutveckling av verksamhetens båda sajter byggda i Umbraco CMS, samt uppgradering till senaste versioner.

DevCore och en svensk organisation inom hälso- och läkemedelssäkerhet, som är en del av en större global hälsoorganisation, har signerat ett förvaltningsavtal för löpande support och vidareutveckling av organisationens webbplatser i Umbraco CMS.

Organisationen är en oberoende ideell stiftelse som är ledande inom forskning och utveckling av nya vetenskapliga metoder inom läkemedelsprodukter och tjänster över hela världen.

DevCore kommer att starta uppdraget med att uppgradera Umbraco-plattformen till senaste versionen och sedan framåt förbättra, optimera samt förvalta webbplatserna.

 


Behöver du hjälp med webb?
Är du nyfiken på Umbraco CMS?

Kontakta oss

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

Erfaren SharePoint-utvecklare? Vi letar efter dig.

Känner du dig hemma i SharePoint-världen – med sju års erfarenhet i bagaget och koll på React, SPFx och kanske lite Power Automate? Då kan vi ha något för dig.

Till nyheten

47,5 miljoner till kampen mot barncancer – tillsammans gör vi skillnad

Barncancergalan 2025 samlade in 47,5 miljoner kronor och värvade 5 600 nya Barnsupportrar till Barncancerfondens livsviktiga arbete. En kväll fylld av både skratt och tårar som visar vilken kraft vi har när människor, företag och organisationer hjälps åt.

Till nyheten

Så hittar du rätt Salesforce-partner: frågorna du bör ställa och våra svar

Att välja rätt Salesforce-partner är ett av de viktigaste besluten ni gör när ni investerar i CRM. Ändå hör vi ofta från företag som fastnat med en partner som inte levererat, som låst in dem i krångliga lösningar eller som helt enkelt inte förstått verksamheten.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser