DevCore växer och vi söker drivna Salesforce-utvecklare till vårt grymma Salesforce team!

Om rollen: Som Salesforce-utvecklare arbetar du ofta projektbaserat mot kund med ett, till ett par, projekt som löper parallellt.

Vi har mycket starkt fokus på utveckling och har byggt integrationer mellan i princip alla olika sorters system samt även mycket avancerade lösningar för stora som små bolag. Vi jobbar främst med Sales Cloud, Service Cloud, Community och Pardot.

Om dig: Gillar du affärer, processer och programmering? Har du 2+ års erfarenhet av Salesforce samt utveckling och några certifieringar? Har du arbetat med integrationer och implementationer? Vill du få dagliga utmaningar samt spännande utvecklingsmöjligheter? Vill du ha sköna kollegor och riktigt kul på jobbet? Om ovan alternativ stämmer på dig så sök jobbet nu! 😊 Vill du ha trista kollegor och tråkigt på jobbet? Sök ej! 😉

Om oss: DevCore är Salesforce Partner sedan 2011. Vi är 50 anställda som alla i normala fall arbetar från vårt kontor i Stockholm City eller hos våra kunder. Vi har ett öppet och familjärt klimat, med högt i tak, där vi gärna umgås på fritiden. Det är en platt organisation med nära mellan idé och exekvering. Frånsett Salesforce är vi även experter på samt partners till Episerver, SharePoint och Umbraco.

Sök jobbet på: jobb@devcore.se

Läs mer om: Senaste nyheterna och ett urval av våra uppdrag.

Hur vi har det på huvudkontoret vid Hötorget och hur vi jobbar med välgörenhet.

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

DevCore på Umbraco Partner Summit 2026 i Stockholm

Hur påverkar AI framtidens digitala upplevelser? Det var ett av huvudämnena när Sveriges Umbraco-partners samlades på Umbraco Partner Summit 2026. Från DevCore deltog representanter från marknad, webb, försäljning och företagsledning för att ta del av de senaste nyheterna kring AI, CMS och digitala upplevelser från Umbraco HQ.

Till nyheten

DevCore växer vidare till ny adress i Stockholm

Samma DevCore, ny adress. Efter många år i vårt charmiga gårdshus har vi nu flyttat till större lokaler på Sveavägen. Här finns mer plats för kunder, samarbeten och nya idéer, samtidigt som vi har hittat en miljö med den personlighet och trivsel som alltid varit viktig för oss.

Till nyheten

Cybersäkerhetsvarning visar varför webbförvaltning blivit affärskritiskt

En ny säkerhetsvarning från Australiens nationella cybersäkerhetsmyndighet (ACSC) visar på en storskalig global kampanj där angripare automatiskt söker efter webbplatser med kända säkerhetshål. För företag blir det en viktig påminnelse om att både valet av plattform och den löpande förvaltningen påverkar webbplatsens säkerhet över tid.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser