Salesforce Certified CPQ Specialist – ett kvitto på DevCores gedigna kunskap inom Salesforce

Samtliga Salesforce-konsulter på DevCore är Salesforce-certifierade och vi jobbar kontinuerligt med att certifiera oss inom olika områden i Salesforce. Ett certifikat fungerar som ett kvitto och bevis på vår stora kunskap och långa erfarenhet inom Salesforce och som Salesforce Partners.

Samtliga Salesforce-konsulter på DevCore är Salesforce-certifierade och vi jobbar kontinuerligt med att certifiera oss inom olika områden i Salesforce. Ett certifikat fungerar som ett kvitto och bevis på vår stora kunskap och långa erfarenhet inom Salesforce och som Salesforce Partners.

Bland dessa cert finner vi bland annat Salesforce Certified CPQ Specialist.

Att vara Salesforce Certified CPQ Specialist (Configure Price Quote) innebär att man innehar ett bevis på erfarenhet och kunskap att implementera Salesforce CPQ. Det betyder att kunna designa, bygga och genomföra quoting flows genom Salesforce CPQ-plattform. Men även att DevCore har förmågan att bygga bundle configurations, sätta upp prisregler och konfigurera s.k. renewals och amendments.

 

Vill du veta hur er organisation kan förbättra användningen av Salesforce?

Maila info@devcore.se eller ring +46 8 24 40 30

Läs mer om uppdrag vi har genomfört här.

Följ oss på LinkedIn

Fler nyheter & tips

WatchGuard-specialisterna på DevCore är nu tillbaka från apogee EMEA 2023 i Lissabon

Nu är våra WatchGuard-specialister tillbaka från händelserika och informativa dagar i Lissabon på WatchGuard apogee Partner conference 2023.

Läs mer

Nytt avtal: Hosting av Optimizely CMS till stort forskningsinstitut

DevCore har ingått ett nytt avtal för att tillhandahålla hosting av webbplats på Optimizely CMS-plattformen till ett stort svenskt forskningsinstitut. Efter att ha varit vår kund i flera år har institutet nu beslutat att byta till DevCore hosting, en pålitlig och effektiv lösning för hosting av webbplatser.

Läs mer

Nytt avtal: DevCore Avtalssystem till en stor svensk regions sjukvårdsbolag

Ett vårdföretag i en stor region i Sverige behövde hjälp med att styra upp sin avtalslagring. Eftersom företaget redan använder SharePoint och Teams i sin organisation valde de att använda en SharePoint-baserad lösning som en del av Microsoft 365.

Läs mer

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser