Salesforce Certified CPQ Specialist – ett kvitto på DevCores gedigna kunskap inom Salesforce

Samtliga Salesforce-konsulter på DevCore är Salesforce-certifierade och vi jobbar kontinuerligt med att certifiera oss inom olika områden i Salesforce. Ett certifikat fungerar som ett kvitto och bevis på vår stora kunskap och långa erfarenhet inom Salesforce och som Salesforce Partners.

Samtliga Salesforce-konsulter på DevCore är Salesforce-certifierade och vi jobbar kontinuerligt med att certifiera oss inom olika områden i Salesforce. Ett certifikat fungerar som ett kvitto och bevis på vår stora kunskap och långa erfarenhet inom Salesforce och som Salesforce Partners.

Bland dessa cert finner vi bland annat Salesforce Certified CPQ Specialist.

Att vara Salesforce Certified CPQ Specialist (Configure Price Quote) innebär att man innehar ett bevis på erfarenhet och kunskap att implementera Salesforce CPQ. Det betyder att kunna designa, bygga och genomföra quoting flows genom Salesforce CPQ-plattform. Men även att DevCore har förmågan att bygga bundle configurations, sätta upp prisregler och konfigurera s.k. renewals och amendments.

 

Vill du veta hur er organisation kan förbättra användningen av Salesforce?

Maila info@devcore.se eller ring +46 8 24 40 30

Läs mer om uppdrag vi har genomfört här.

Följ oss på LinkedIn

Fler nyheter & tips

Välkommen Alexander – ny utvecklare i vårt Salesforce-team!

Vi fortsätter att växa inom Salesforce och CRM och välkomnar nu Alexander till teamet! Med flera Salesforce-certifieringar och en bakgrund inom .NET ser han fram emot att hjälpa företag att optimera sina CRM-lösningar. Läs mer om Alexander och hur vi kan stötta er med Salesforce.

Till nyheten

Vi hjälper fler företag i februari - här är listan med nya uppdrag

Vi fortsätter att hjälpa företag att effektivisera och förbättra sina digitala arbetsmiljöer! Under februari har vi fått in nya uppdrag inom SharePoint, Microsoft 365, avtalshantering och IT-säkerhet. Här är en sammanställning:

Till nyheten

Välkommen James – ny SharePoint- och Microsoft 365-specialist på DevCore

Vi välkomnar James till vårt SharePoint-team! Med fokus på intranät och digitala arbetsplatser stärker han upp vårt Microsoft 365-arbete. Läs mer om James och hur vi kan hjälpa er att få ut mer av SharePoint.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser