DevCore söker nya talanger
DevCore söker utvecklare med kompetenser inom Frontendutveckling, EpiServer, SharePoint och PHP.
Vi söker för närvarande efter:
1. Episerverutvecklare med ett par års erfarenhet 2. .Net utvecklare med ett par års erfarenhet av webbutveckling och intresse för ex SharePoint, Epi etc 3. Phputvecklare med ett par års erfarenhet av webbutveckling och goda kunskaper i Frontendutveckling. 4. En Frontendutvecklare med ett par års erfarenhet av CSS, Javascript, html m.m.
Gemensamt för alla roller är att din kompetens inom området räknas mer än antal år du arbetat, viljan att utvecklas och utveckla är jätteviktigt och är du dessutom en kul prick eller älskar att prata om just ditt intresse så passar du sannolikt bra hos oss. :)
Vi är ett kul företag som bryr oss om varandra och hänger mycket ihop.
Ansök via mail till david@devcore.se eller varför inte börja med att skriva något av våra prov som ligger inne under länken ang konsulter.
Fler nyheter & tips

DevCore stärker sin position som Microsoft Solutions Partner
Företag som vill utveckla sin verksamhet med Microsofts verktyg behöver en partner som levererar verkligt värde. DevCore har varit en stark Microsoft-partner i över två decennier – och nu har vårt arbete fått ytterligare erkännande som certifierad Solutions Partner inom Data & AI och Digital & App Innovation. Ett tydligt kvitto på att vi möter högt ställda krav och skapar långsiktig nytta för våra kunder.
Till nyheten
Subscription management i Salesforce
En smart och skräddarsydd lösning för Subscription management i Salesforce – smidig hantering av abonnemang, licenser och fakturering som gör det enkelt att växa. Få full kontroll över abonnemangsaffär med automatiserade flöden, färre manuella moment och bättre struktur.
Till nyheten
Umbraco växer i Sverige – kan du också dra nytta av CMS-plattformen?
Allt fler företag inom både privat och offentlig sektor får upp ögonen för Umbraco. Det är inte svårt att förstå varför – ett CMS som kombinerar flexibilitet, skalbarhet och kostnadseffektivitet med enkel redigering och kraftfull utvecklingspotential.
Till nyheten