Byggt kunds säljprocess i Salesforce samt skapat integration mot ekonomisystem
Kunden behövde hjälp med implementering av Salesforce CRM för sitt nya stora projekt - en plattform för webbshop och auktioner med mera. Kunden valde att anlita DevCore som Salesforce-konsulter och Salesforce-arkitekter för projektet, då DevCore sedan tidigare är experter inom Salesforce med integrationer och applikationer.
I projektet skapade vi en integration mot kundens plattform samt integration mot ekonomisystemet Fortnox.
Utöver ovan har DevCore byggt säljprocess, avräkningsrapport, integrerat avtalssignering Oneflow med Salesforce samt stöd för provisionsstegar/provisionstrappor.
Med hjälp av Apex-kod. Apex är ett programmeringsspråk utvecklat av Salesforce. Apex gör det möjligt för utvecklare att utföra flödes- och transaktionskontrolls statements på Force.com-plattformsservern i samband med anrop till Force.com API. Apex gör det möjligt för utvecklare att lägga till affärslogik till de flesta systemhändelser, inklusive knappklick, postuppdateringar och Visualforce-sidor med mera.
Behöver du hjälp eller vill du veta mer?
Vi är utvecklare och experter.
Relaterade kundcase

Snabbare dataintegrationer och bättre kvalitet i Salesforce för hotellföretag
Ett stort företag inom hotell- och restaurangbranschen hade långsamma och felaktiga dataflöden i Salesforce. DevCore moderniserade miljöerna med Platform Events, Data Cloud och nya integrationer – resultatet blev kortare importtider, bättre datakvalitet och en stabil CRM-lösning.
