DevCore lanserar en Episerver site åt ett ledande nordiskt omsorgsföretag

DevCore har återigen släppt en vass Episerversite, denna gång åt ett stort omsorgsföretag.

DevCores konsulter har arbetat som både projektledare och utvecklare i projektet. DevCore har tagit fram konceptet och designen för siten. Vi har även använt oss av Episerver Find, integration mot Reachmee Rekryteringssystem och pressmeddelanden i Cision.

Vill du veta mer om vad vi kan göra för er? 

Kontakta David Goldman på david@devcore.se eller telefon: 08-24 40 30

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

Ny cybersäkerhetsvarning visar varför webbförvaltning blivit affärskritiskt

En ny säkerhetsvarning från Australiens nationella cybersäkerhetsmyndighet (ACSC) visar på en storskalig global kampanj där angripare automatiskt söker efter webbplatser med kända säkerhetshål. För företag blir det en viktig påminnelse om att både valet av plattform och den löpande förvaltningen påverkar webbplatsens säkerhet över tid.

Till nyheten

Så får ni bättre AI‑synlighet efter Googles nya riktlinjer

Många företag funderar på hur AI‑sök påverkar deras webbplats. Behöver man bygga om innehållet? Skapa nya sidor? Eller optimera på helt andra sätt än tidigare? Google har nu publicerat tydligare riktlinjer för AI‑sök – och budskapet är: mycket av det som redan skapar en bra webbplats är fortfarande avgörande för synligheten.

Till nyheten

Välkommen att hyra vårt kontor till halva hyran – vi flyttar till större

Efter cirka 11 år i vårt charmiga gårdshus vid Hötorget är det dags för nästa kapitel. DevCore växer och flyttar till större lokaler, vilket innebär att vårt nuvarande kontor blir tillgängligt från september 2026.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser