DevCore gick live idag med ny uppdatering av site för bolag inom eldistribution

Webbplatsen har gått live idag, den har fått ett nytt utseende och innehåll medan delar av funktionaliteten i botten är kvar sedan tidigare.

Webbplatsen har gått live idag, den har fått ett nytt utseende och innehåll medan delar av funktionaliteten i botten är kvar sedan tidigare.

DevCore har gjort ett stort lyft genom att ha byggt om designen helt, detta för att mer spegla det innehåll som organisationen vill lyfta fram. En ny renare och modernare design har tagits fram för att matcha de strukturella innehållsförändringar som också gjorts i samverkan med kunden. Även en ny modul för kundservice via ImBox har lagts in. Siten är byggd i Episerver CMS.

 

Vill du veta mer om vad DevCore kan erbjuda och hjälpa er med? Kontakta oss gärna!

Maila info@devcore.se eller ring +46 8 24 40 30

Läs mer om uppdrag vi har genomfört här.

Följ oss på LinkedIn

Kontakta oss

Mejlainfo@devcore.se

+46 (0)8 24 40 30

Följ oss påLinkedIn

Fler nyheter & tips

Får ni ut full effekt av Salesforce? Så undviker ni vanliga fallgropar

Många företag i Sverige har investerat stort i Salesforce. Plattformen är ett av världens främsta CRM-system – rätt uppsatt är det ett affärskritiskt verktyg som stärker sälj, kundservice och marknadsföring. Men utan rätt stöd kan samma system istället upplevas som dyrt, krångligt och underutnyttjat.

Till nyheten

Många företag fastnar med ett halvfärdigt Salesforce – utan att veta att det finns en enklare väg

Salesforce är ett fantastiskt CRM när det fungerar som det ska. Världens främsta faktiskt. Men en del företag i Sverige sitter med en plattform som aldrig riktigt landat i verksamheten. Det är dags att sluta kompromissa – Salesforce är värt det. Med rätt partner blir det en träffsäker investering och ett affärskritiskt verktyg som ingen medarbetare vill leva utan.

Till nyheten

Core365 – nu är verktygen här som chefer älskar och medarbetare använder

Core365 är här – en produktserie med färdiga appar för ärendehantering, resurshantering, avtal, frånvaro, avvikelser, ledningssystem, diarieföring och mer. Allt byggt direkt i SharePoint och Teams – alltså i er befintliga Microsoft 365-miljö.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser